AdminController :: indexAction
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "sulu_admin.admin_controller::indexAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _fos_rest_zone | true |
| _redirected | true |
| _route | "sulu_admin" |
| _route_params | [] |
| _security_authenticators | [] |
| _security_firewall_run | "_security_admin" |
| _security_skipped_authenticators | [ Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\Debug\TraceableAuthenticator {#1099 -supports: false -passport: null -duration: null -stub: "Scheb\TwoFactorBundle\Security\Http\Authenticator\TwoFactorAuthenticator" -authenticated: null -exception: null -authenticator: Scheb\TwoFactorBundle\Security\Http\Authenticator\TwoFactorAuthenticator {#1093 …} } Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\Debug\TraceableAuthenticator {#1290 -supports: false -passport: null -duration: null -stub: "Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\JsonLoginAuthenticator" -authenticated: null -exception: null -authenticator: Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\JsonLoginAuthenticator {#1269 …} } ] |
| _sulu | Sulu\Component\Webspace\Analyzer\Attributes\RequestAttributes {#1003 -attributes: [ "system" => "Sulu" "scheme" => "https" "requestUri" => "/admin/" ] } |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cookie | "admin_deauth_profile_token=890c0d; SULUSESSID=a84abaa77b2d7148a569e10232383844; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%224e31d6%22%2C%22route%22%3A%22sulu_admin%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fclients%5C%2F14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Foakswell-new-version%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A106%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| host | "oakswell.ewm.dev" |
| referer | "https://oakswell.ewm.dev/admin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Mon, 30 Mar 2026 19:30:04 GMT" |
| x-cache-debug | "1" |
| x-debug-token | "f5edda" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| SULUSESSID | "a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| admin_deauth_profile_token | "890c0d" |
| sf_redirect | "{"token":"4e31d6","route":"sulu_admin","method":"GET","controller":{"class":"Symfony\\Bundle\\FrameworkBundle\\Controller\\RedirectController","method":"urlRedirectAction","file":"\/home\/clients\/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd\/var\/www\/oakswell-new-version\/vendor\/symfony\/framework-bundle\/Controller\/RedirectController.php","line":106},"status_code":301,"status_text":"Moved Permanently"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Mon, 30 Mar 26 21:30:03 +0200" |
| Last used | "Mon, 30 Mar 26 21:30:04 +0200" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _profiler_search_end | null |
| _profiler_search_ip | null |
| _profiler_search_limit | null |
| _profiler_search_method | null |
| _profiler_search_start | null |
| _profiler_search_status_code | null |
| _profiler_search_token | null |
| _profiler_search_type | "command" |
| _profiler_search_url | null |
| _security.admin.target_path | "https://oakswell.ewm.dev/admin/preview/render" |
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:39
[
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 39
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/symfony/security-core/Authorization/AuthorizationChecker.php"
"line" => 45
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/symfony/twig-bridge/Extension/SecurityExtension.php"
"line" => 52
"function" => "isGranted"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authorization\AuthorizationChecker"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/var/cache/admin/dev/twig/62/62dee66f9f406ddde4e811aed6506c70.php"
"line" => 67
"function" => "isGranted"
"class" => "Symfony\Bridge\Twig\Extension\SecurityExtension"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/twig/twig/src/Template.php"
"line" => 402
"function" => "doDisplay"
"class" => "__TwigTemplate_66f23f3e187fc2579c086f77e04959fb"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/twig/twig/src/Template.php"
"line" => 358
"function" => "yield"
"class" => "Twig\Template"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/twig/twig/src/Template.php"
"line" => 373
"function" => "display"
"class" => "Twig\Template"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/twig/twig/src/TemplateWrapper.php"
"line" => 51
"function" => "render"
"class" => "Twig\Template"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/twig/twig/src/Environment.php"
"line" => 333
"function" => "render"
"class" => "Twig\TemplateWrapper"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/sulu/sulu/src/Sulu/Bundle/AdminBundle/Controller/AdminController.php"
"line" => 112
"function" => "render"
"class" => "Twig\Environment"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 183
"function" => "indexAction"
"class" => "Sulu\Bundle\AdminBundle\Controller\AdminController"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 76
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 193
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public/index.php"
"line" => 69
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "$ecretf0rt3st" |
| DATABASE_URL | "mysql://dv36i_oakswell:3c7g2!ZPJ@dv36i.myd.infomaniak.com:3306/dv36i_oakswell?serverVersion=mariadb-10.4.27&charset=utf8mb4" |
| DEFAULT_URI | "http://localhost" |
| GOOGLE_MAP_API_KEY | "AIzaSyB76vRIRrSY9LariuTihwjBw3Lse-frXnE" |
| LOCK_DSN | "flock" |
| MAILER_DSN | "null://null" |
| REALADVISOR_API_KEY | "qHr9XeWvMGY4tA3pcLnb" |
| RECAPTCHA_SECRET_KEY | "6LeCGAQoAAAAAGitW_SIXa0Jx3Hy8hThYrGbYfFe" |
| RECAPTCHA_SITE_KEY | "6LeCGAQoAAAAAOF1qFyxx3w1LhmCKsdADbtWqrrF" |
| SULU_ADMIN_EMAIL | "example@localhost" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "admin_deauth_profile_token=890c0d; SULUSESSID=a84abaa77b2d7148a569e10232383844; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%224e31d6%22%2C%22route%22%3A%22sulu_admin%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fclients%5C%2F14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Foakswell-new-version%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A106%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| HTTP_HOST | "oakswell.ewm.dev" |
| HTTP_REFERER | "https://oakswell.ewm.dev/admin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| PHP_VERSION | "8.2" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_PHP_VERSION | "8.2" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://oakswell.ewm.dev/admin/" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/admin/" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "acrPPCmBpourNv6xvC3QngAAAPQ" |
| REDIRECT_URL | "/admin/" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.55" |
| REMOTE_PORT | "56382" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1774899004 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1774899004.4131 |
| REQUEST_URI | "/admin/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://oakswell.ewm.dev/admin/" |
| SCRIPT_URL | "/admin/" |
| SERVER_ADDR | "127.0.0.80" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@ewm.dev" |
| SERVER_NAME | "oakswell.ewm.dev" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_PATH | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/.env" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,LOCK_DSN,MAILER_DSN,DEFAULT_URI,DATABASE_URL,SULU_ADMIN_EMAIL,RECAPTCHA_SECRET_KEY,RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_MAP_API_KEY,REALADVISOR_API_KEY" |
| TEMP | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| TMP | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| TMPDIR | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| UNIQUE_ID | "acrPPCmBpourNv6xvC3QngAAAPQ" |