RedirectController :: urlRedirectAction
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Symfony\Bundle\FrameworkBundle\Controller\RedirectController::urlRedirectAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _fos_rest_zone | true |
| _route | "sulu_admin" |
| _route_mapping | [] |
| _route_params | [ "path" => "/admin/" "permanent" => true "scheme" => null "httpPort" => 80 "httpsPort" => 443 "_route_mapping" => [] ] |
| _security_authenticators | [] |
| _security_firewall_run | "_security_admin" |
| _security_skipped_authenticators | [ Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\Debug\TraceableAuthenticator {#1099 -supports: false -passport: null -duration: null -stub: "Scheb\TwoFactorBundle\Security\Http\Authenticator\TwoFactorAuthenticator" -authenticated: null -exception: null -authenticator: Scheb\TwoFactorBundle\Security\Http\Authenticator\TwoFactorAuthenticator {#1093 …} } Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\Debug\TraceableAuthenticator {#1290 -supports: false -passport: null -duration: null -stub: "Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\JsonLoginAuthenticator" -authenticated: null -exception: null -authenticator: Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\JsonLoginAuthenticator {#1269 …} } ] |
| _sulu | Sulu\Component\Webspace\Analyzer\Attributes\RequestAttributes {#1003 -attributes: [ "system" => "Sulu" "scheme" => "https" "requestUri" => "/admin" ] } |
| httpPort | 80 |
| httpsPort | 443 |
| path | "/admin/" |
| permanent | true |
| scheme | null |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cookie | "admin_deauth_profile_token=890c0d; SULUSESSID=a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| host | "oakswell.ewm.dev" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| content-type | "text/html; charset=utf-8" |
| date | "Mon, 30 Mar 2026 19:30:04 GMT" |
| location | "https://oakswell.ewm.dev/admin/" |
| x-cache-debug | "1" |
| x-debug-token | "4e31d6" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| SULUSESSID | "a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| admin_deauth_profile_token | "890c0d" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Mon, 30 Mar 26 21:30:03 +0200" |
| Last used | "Mon, 30 Mar 26 21:30:03 +0200" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _profiler_search_end | null |
| _profiler_search_ip | null |
| _profiler_search_limit | null |
| _profiler_search_method | null |
| _profiler_search_start | null |
| _profiler_search_status_code | null |
| _profiler_search_token | null |
| _profiler_search_type | "command" |
| _profiler_search_url | null |
| _security.admin.target_path | "https://oakswell.ewm.dev/admin/preview/render" |
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "$ecretf0rt3st" |
| DATABASE_URL | "mysql://dv36i_oakswell:3c7g2!ZPJ@dv36i.myd.infomaniak.com:3306/dv36i_oakswell?serverVersion=mariadb-10.4.27&charset=utf8mb4" |
| DEFAULT_URI | "http://localhost" |
| GOOGLE_MAP_API_KEY | "AIzaSyB76vRIRrSY9LariuTihwjBw3Lse-frXnE" |
| LOCK_DSN | "flock" |
| MAILER_DSN | "null://null" |
| REALADVISOR_API_KEY | "qHr9XeWvMGY4tA3pcLnb" |
| RECAPTCHA_SECRET_KEY | "6LeCGAQoAAAAAGitW_SIXa0Jx3Hy8hThYrGbYfFe" |
| RECAPTCHA_SITE_KEY | "6LeCGAQoAAAAAOF1qFyxx3w1LhmCKsdADbtWqrrF" |
| SULU_ADMIN_EMAIL | "example@localhost" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "admin_deauth_profile_token=890c0d; SULUSESSID=a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| HTTP_HOST | "oakswell.ewm.dev" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| PHP_VERSION | "8.2" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_PHP_VERSION | "8.2" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://oakswell.ewm.dev/admin" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/admin" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "acrPPCmBpourNv6xvC3QnQAAAPA" |
| REDIRECT_URL | "/admin" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.55" |
| REMOTE_PORT | "56382" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1774899004 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1774899004.2602 |
| REQUEST_URI | "/admin" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://oakswell.ewm.dev/admin" |
| SCRIPT_URL | "/admin" |
| SERVER_ADDR | "127.0.0.80" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@ewm.dev" |
| SERVER_NAME | "oakswell.ewm.dev" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_PATH | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/.env" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,LOCK_DSN,MAILER_DSN,DEFAULT_URI,DATABASE_URL,SULU_ADMIN_EMAIL,RECAPTCHA_SECRET_KEY,RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_MAP_API_KEY,REALADVISOR_API_KEY" |
| TEMP | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| TMP | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| TMPDIR | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| UNIQUE_ID | "acrPPCmBpourNv6xvC3QnQAAAPA" |