PropertyApiController
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\Api\PropertyApiController" |
| _fos_rest_zone | false |
| _route | "api_properties" |
| _route_params | [] |
| _sulu | Sulu\Component\Webspace\Analyzer\Attributes\RequestAttributes {#1790 -attributes: [ "requestUri" => "/api/properties" "portalInformation" => Sulu\Component\Webspace\PortalInformation {#1755 -type: 2 -webspace: Sulu\Component\Webspace\Webspace {#1710 -name: "Oakswell" -key: "oakswell" -localizations: [ Sulu\Component\Localization\Localization {#1711 …} Sulu\Component\Localization\Localization {#1714 -language: "en" -country: "" -shadow: "" -children: [] -parent: null -default: false -xDefault: "" } ] -defaultLocalization: Sulu\Component\Localization\Localization {#1711 …} -xDefaultLocalization: null -segments: [] -defaultSegment: null -theme: null -portals: [ Sulu\Component\Webspace\Portal {#1725 -name: "Oakswell" -key: "oakswell" -localizations: [ Sulu\Component\Localization\Localization {#1726 -language: "fr" -country: "" -shadow: null -children: [] -parent: null -default: "1" -xDefault: "" } Sulu\Component\Localization\Localization {#1730 -language: "en" -country: "" -shadow: null -children: [] -parent: null -default: "" -xDefault: "" } ] -defaultLocalization: Sulu\Component\Localization\Localization {#1726} -xDefaultLocalization: Sulu\Component\Localization\Localization {#1726} -environments: [ "prod" => Sulu\Component\Webspace\Environment {#1732 -type: "prod" -urls: [ Sulu\Component\Webspace\Url {#1733 …} Sulu\Component\Webspace\Url {#1734 -language: "fr" -country: "" -segment: "" -redirect: "" -main: false -url: "{host}/{localization}" -environment: "prod" } ] -customUrls: [] -mainUrl: Sulu\Component\Webspace\Url {#1733 …} } "stage" => Sulu\Component\Webspace\Environment {#1735 -type: "stage" -urls: [ Sulu\Component\Webspace\Url {#1736 …} Sulu\Component\Webspace\Url {#1737 -language: "fr" -country: "" -segment: "" -redirect: "" -main: false -url: "{host}/{localization}" -environment: "stage" } ] -customUrls: [] -mainUrl: Sulu\Component\Webspace\Url {#1736 …} } "test" => Sulu\Component\Webspace\Environment {#1738 -type: "test" -urls: [ Sulu\Component\Webspace\Url {#1739 …} Sulu\Component\Webspace\Url {#1740 -language: "fr" -country: "" -segment: "" -redirect: "" -main: false -url: "{host}/{localization}" -environment: "test" } ] -customUrls: [] -mainUrl: Sulu\Component\Webspace\Url {#1739 …} } "dev" => Sulu\Component\Webspace\Environment {#1741 -type: "dev" -urls: [ Sulu\Component\Webspace\Url {#1742 …} Sulu\Component\Webspace\Url {#1743 -language: "fr" -country: "" -segment: "" -redirect: "" -main: false -url: "{host}/{localization}" -environment: "dev" } ] -customUrls: [] -mainUrl: Sulu\Component\Webspace\Url {#1742 …} } ] -webspace: Sulu\Component\Webspace\Webspace {#1710} } ] -security: null -navigation: Sulu\Component\Webspace\Navigation {#1716 …} -templates: [ "search" => "search/search" "error" => "error/error" ] -defaultTemplates: [ "page" => "default" "home" => "homepage" ] -excludedTemplates: [] -resourceLocatorStrategy: "tree_leaf_edit" } -portal: Sulu\Component\Webspace\Portal {#1725} -localization: null -segment: null -url: "oakswell.ewm.dev" -redirect: "oakswell.ewm.dev/{localization}" -main: false -urlExpression: "oakswell.ewm.dev/{localization}" -priority: 4 } "matchType" => 2 "redirect" => "oakswell.ewm.dev/{localization}" "portalUrl" => "oakswell.ewm.dev" "webspace" => Sulu\Component\Webspace\Webspace {#1710} "portal" => Sulu\Component\Webspace\Portal {#1725} "localization" => Sulu\Component\Localization\Localization {#1726} "locale" => "fr" "urlExpression" => "oakswell.ewm.dev/{localization}" "resourceLocator" => "/api/properties" "dateTime" => DateTime @1774899003 {#1786 : 2026-03-30 21:30:03.974029 Europe/Zurich (+02:00) } "host" => "oakswell.ewm.dev" "port" => 443 "path" => "/api/properties" "scheme" => "https" ] } |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cookie | "admin_deauth_profile_token=890c0d; SULUSESSID=a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| host | "oakswell.ewm.dev" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Mon, 30 Mar 2026 19:30:04 GMT" |
| x-cache-debug | "1" |
| x-debug-token | "114485" |
| x-generator | "Sulu/2.6.22" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| SULUSESSID | "a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| admin_deauth_profile_token | "890c0d" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "$ecretf0rt3st" |
| DATABASE_URL | "mysql://dv36i_oakswell:3c7g2!ZPJ@dv36i.myd.infomaniak.com:3306/dv36i_oakswell?serverVersion=mariadb-10.4.27&charset=utf8mb4" |
| DEFAULT_URI | "http://localhost" |
| GOOGLE_MAP_API_KEY | "AIzaSyB76vRIRrSY9LariuTihwjBw3Lse-frXnE" |
| LOCK_DSN | "flock" |
| MAILER_DSN | "null://null" |
| REALADVISOR_API_KEY | "qHr9XeWvMGY4tA3pcLnb" |
| RECAPTCHA_SECRET_KEY | "6LeCGAQoAAAAAGitW_SIXa0Jx3Hy8hThYrGbYfFe" |
| RECAPTCHA_SITE_KEY | "6LeCGAQoAAAAAOF1qFyxx3w1LhmCKsdADbtWqrrF" |
| SULU_ADMIN_EMAIL | "example@localhost" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "admin_deauth_profile_token=890c0d; SULUSESSID=a84abaa77b2d7148a569e10232383844" |
| HTTP_HOST | "oakswell.ewm.dev" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| PHP_VERSION | "8.2" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_PHP_VERSION | "8.2" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://oakswell.ewm.dev/api/properties" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/api/properties" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "acrPOymBpourNv6xvC3QnAAAAPM" |
| REDIRECT_URL | "/api/properties" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.55" |
| REMOTE_PORT | "56382" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1774899003 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1774899003.9588 |
| REQUEST_URI | "/api/properties" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://oakswell.ewm.dev/api/properties" |
| SCRIPT_URL | "/api/properties" |
| SERVER_ADDR | "127.0.0.80" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@ewm.dev" |
| SERVER_NAME | "oakswell.ewm.dev" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_PATH | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/var/www/oakswell-new-version/.env" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,LOCK_DSN,MAILER_DSN,DEFAULT_URI,DATABASE_URL,SULU_ADMIN_EMAIL,RECAPTCHA_SECRET_KEY,RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_MAP_API_KEY,REALADVISOR_API_KEY" |
| TEMP | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| TMP | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| TMPDIR | "/home/clients/14b5397f746691c6b08ec948889ec1dd/tmp" |
| UNIQUE_ID | "acrPOymBpourNv6xvC3QnAAAAPM" |